Historia rasy Chow Chow, cechy charakterystyczne i różnice w stosunku do innych ras

Skąd pochodzą Chow Chow?

Wprowadzenie do historii Chow Chow

Chow Chow to rasa psów wywodząca się z Chin. Uważa się, że psy te zostały po raz pierwszy udomowione około 10 000 lat temu. Psy chow-chow występują głównie w Chinach, z mniejszymi populacjami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Są uważane za najstarszą rasę psów i były używane do polowań, zaganiania bydła, stróżowania i jako towarzysze. Historia tych psów nie jest do końca poznana ze względu na brak pisemnych wzmianek. , ale te psy były udomowione przez tysiące lat.

Jakie cechy mają Chow Chow?

Chow Chows to rodzaj psa, który jest krzyżówką chińskiego grzywacza i amerykańskiego cocker spaniela. Są to średniej wielkości psy, które mają długą lub krótką sierść. Zwykle mają kolor brązowy, czarny lub biały. Cechy Chow Chow różnią się w zależności od rasy, do której należą. Na przykład amerykański cocker spaniel chow ma krótką sierść, a chiński grzywacz ma długie futro. Oczekiwana długość życia psa wynosi zwykle około 12-14 lat, ale może sięgać nawet 20 lat, jeśli jest odpowiednio zadbana. . Charakterystyka Chow Chow Chow Chow to krzyżówka chińskiego grzywacza i amerykańskiego cocker spaniela, więc cechy są zróżnicowane. Mają krótkie lub długie włosy, mogą być brązowe, czarne lub białe, a czasami mają jeden ogon lub nie mają go wcale. W przypadku wszystkich ras, do których należą, oczekiwana długość życia wynosi zwykle około 12-14 lat, ale może dochodzić do 20 lat, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana.

Jak ludzie udomowili psy i jak stworzyliśmy odmiany tego, co widzimy dzisiaj?

Psy są udomowione od co najmniej 12 000 lat. Psy odniosły największy sukces na ziemi pod względem liczby gatunków domowych. Ludzie udomowili psy, wybierając spośród dzikich psów najlepsze rasy i mieszając je z własnymi gatunkami. Pierwszym udomowionym psem był prawdopodobnie wilczy stwór zwany szarym wilkiem, który jest obecnie znany jako wilk eurazjatycki. Psy są jednymi z naszych najważniejszych zwierząt, ponieważ pomagają nam w polowaniu i ochronie, zapewniają towarzystwo i pomagają nam komunikować się z innymi ludźmi i zwierzętami. . Zwierzę udomowione to takie, które zostało wyhodowane i wychowane przez ludzi ze względu na jego zdolność do pracy, produkcji lub zapewniania towarzystwa. Istnieje wiele zwierząt, które zostały udomowione, w tym krowy, kurczaki, owce i świnie.

Historia współczesnej mieszanki Chow-Chow

Mieszanka Chow-Chow jest bardzo popularnym psem w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy chow-chow został przywieziony do Ameryki przez chińskiego imigranta i od tego czasu rasa ewoluuje.

Historia współczesnej mieszanki Chow-Chow nie jest pozbawiona kontrowersji. Większość wczesnych amerykańskich chowów była mieszana z innymi rasami, w tym z buldogami angielskimi, owczarkami staroangielskimi, a nawet wyżełami weimarskimi. W miarę upływu czasu i przeprowadzania większej liczby badań na psach rasowych stało się jasne, że te rasy mieszane nie były zgodne z typem.

Historia współczesnej mieszanki Chow-Chow jest interesująca, ponieważ przechodzi wiele zmian w swoim rozwoju od małego psa chińskiego imigranta do popularnej dziś rasy amerykańskiej.

Funitopets – Sklep internetowy z Legowiskami dla zwierząt

Funitopets to sklep internetowy z Legowiskami dla zwierząt. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić swojemu pupiliowi najlepszy odpoczynek. Oferujemy szeroki wybór legowisk, Kanap i innych produktów dla Twojego pupila.

Nasze produkty

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *